Pánské účesy pro dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy nejsou moc v pánské oblibě. Mezi muži často panuje názor, že jsou doménou žen, ale nemusí tomu tak být. Vzpomeňte na dlouhé kadeře barbara Conana nebo na Khal Droga z Hry o trůny. Nevýhodou delších vlasů je, že je musíte častěji mýt, a pokud o ně neumíte správně pečovat, bude to vidět. Rovněž nemáte na výběr z takového množství účesů. Výhodou ale právě je, že budete výjimeční (pokud ovšem nepočítáme profláklý účes „na Jágra“, jakože opravdu nepočítáme). K dlouhým vlasům doporučujeme pěstovanou bradu, která dá jasně najevo už na dálku, že nejste žena 🙂

Pro koho: sebevědomým mužům; hipsterům

Komu nedoporučujeme: chlapům, kteří neumějí pečovat o vlasy nebo se jim nechce; těm, kteří jsou hladce oholení

drsňácký účes

Dlouhé vlasy uhlazené dozadu

Dlouhý uhlazený účes dozadu je pro muže skvělý způsob, jak si upravit delší vlasy na elegantní styl. Vlasy z přední části a ze stran se hřebenem se stylingovým voskem uhladí dozadu. Volným a rozcuchaným pramenům je potřeba věnovat větší pozornost (=víc vosku). Tento účes vypadá líp za použití vosku s leským vzhledem, ale dá se samozřejmě použít i s matným. Muži s jemnými vlasy mohou použít i pěnu, díky které bude účes vypadat plnější a hustší. Výslední efekt doporučujeme zafixovat lakem na vlasy. Tento účes s oblibou nosí Brad Pitt.

pánské vlasy uhlazené dozadu

Dlouhý pánský účes uhlazený dozadu

Účes s culíkem

Culíkový účes nenáročný na údržbu, jde o trendy účes bez přílišného stylingu. Kromě stahování vlasů dozadu byste se měli zaměřit na dodání lesku, a to buď lakem, nebo ještě lépe vyživujícím olejem na vlasy. Pokud vás váš aktuální culík začne nudit, přepněte ho z nízké polohy do vysoké nebo naopak. Tento účes si oblíbil Chris Hemsworth.

Pánský drdol

Mužský drdol je moderní dlouhý pánský účes, který je stále módní a elegantní. Tento style je dostatečně univerzální, abyste jej mohli nosit v práci nebo i při sportu. Drdol umístěte těsně pod temenem hlavy a trochu ho povolte, aby nebyl příliš vysoko a těsný. Dalším tipem je nechat prameny vlasů vyčnívat z drdolu, abyste upevnili ležérnost účesu.

upravené dlouhé vlasy v culíku

Pro osvěžení tohoto účesu zkuste krátké vlasy po stranách.

Dlouhé vlasy s texturou

Dlouhé vlnité vlasy jsou oblíbené u filmových a hudebních hvězd. Jak můžete vidět z těchto příkladů, dlouhé vlny jsou flexibilní a všestranné, což vám umožní vytvořit sexy, ale mužný vzhled. Pěna nebo sprej s mořskou solí dodají vašim vlasům texturu.

dlouhé pánské účesy trendy styl

Dlouhé vlasy s pěšinkou

Dlouhé vlasy s pěšinkou jsou skvělý způsob, jak jednou za čas změnit svůj styl. Ať už je pěšinka na boku nebo uprostřed vaší hlavy, tento střih bude vizuálně výrazný. Pokud se pěšinku rozhodnete udělat, musíte si po umytí vlasů vytvořit čáru uprostřed hlavy, abyste vytvořili hranici a vlasy sčesali na strany. Lak na vlasy pak bude vašim pomocníkem.

dlouhé účesy muži pěšinka

Kudrnaté dlouhé vlasy i pro muže

Pokud jste majitelem dlouhých kudrnatých vlasů, měli byste je předvést v celé své kráse. Ačkoli se je mnoho mužů snaží narovnat, není lepší způsob, jak vytvořit poutavý účes. Kudrny vizuálně lichotí zejména obličejům s hranatými rysy, které vlny vlasů zjemňují. Měli byste si dát pozor na to, že dlouhé kadeře vyžadují spoustu „údržby“, takže si vlasy musíte pravidelně upravovat a ideálně používali i pečující vlasové přípravky.

kudrnaté vlasy muži styl

pánské vlnité vlasy účesy

Dlouhé vlasy v kombinaci s krátkými

Dlouhé vlasy s kratšími je kombinace pro odvážný účes módních mužů, kteří chtějí zůstat na vrcholu nejnovějších trendů a nepůsobit nudně pro své okolí. Pokud máte dlouhé vlasy a přemýšlíte, že se ostříháte, doporučujeme určitě nejdřív vyzkoušet tento střih – zkraťte, nebo vyholte, si jenom vlasy po bocích. Dlouhý zbytek si upravte gelem dozadu nebo do strany.

dlouhé pánské účesy trendy styl

pánské dlouhé účesy

dlouhé účesy pro chlapy

Husté vlasy si dokážou žít vlastním životem a některým mužům se styling zdá jako něco nemožného. Pokud však přijmete jejich chaotický charakter, můžete vytvořit vzhled jako tento. Stylingový krém nebo gél aplikovaný na vlhké vlasy vám pomůže dosáhnout tohoto výsledku, stačí jej nanést rovnoměrně a poté konečky prstů vlasy rozcuchat:

pánské dreadové účesy

Pánské účesy s dready

Aby byl výčet účesů pro pánské dlouhé vlasy kompletní, nesmíme opomenout dready. Není pochyb o tom, že dready zaberou spoustu času a péče, ale pokud se vám tento styl líbí, rozhodně se to oplatí. Dalším důvodem, proč si dready zamilujete, je to, že dobře „fungují“ s různými styly. Můžete je nosit v drdolu, na jednu stranou, vzadu v culíku, apod.

pánský účes s dready

dlouhé dredy culík muži