Pánské účesy pro krátké vlasy

Krátké účesy jednoznačně patří k mužům, vypadají stylově a trendy. Krátké vlasy se snadno stříhají, jednoduše se upravují a jsou nenáročné na údržbu. Ať už potřebujete profesionální střih do práce nebo do školy, anebo cool a ležérní styl pro volné chvilky, existuje mnoho skvělých účesů pro muže s krátkými vlasy. Spíš bývá problém vybrat ten správný pánský účes, který vám nejvíc sedne. Abychom vás inspirovali, přínášíme vám ty nejlepší krátké střihy, které vám pak může na hlavě vykouzlit vás barbershop specialista.

Začínáme s nejkratší délkou vlasů

Základním krátkým „účesem“ je vyholená hlava, anglicky buzz cut. Nehodí se každému, ale některým mužům opravdu svědčí, a zároveň, některé ženy tento účes přitahuje nejvíc ze všech.

Pro koho: nejkratší sestřih se hodí mužům se zajímavým tvarem lebky; chlapům s řídkými vlasy; rebelům; pokud je váš šatník v army stylu

Komu nedoporučujeme: chlapům s hrubým (až sádlovitým) krkem; s hustým obočím (pokud si jej neupraví); pokud máte nějaká místa, kde vám nerostou vlasy

pánské účesy druhy typy krátký

Krátke vlasy s obrazci

Ultra krátké vlasy ale nemusí postrádat invenci. Kromě čáry na boce hlavy se může váš kadeřník vyřádit i na dalších částech hlavy. A nejlepší na tom je, že vlasy dorostou během několika dní, můžete si vybrat pokaždé něco nového. Takovýto účes je nenáročný na údržbu.

krátké vlasy muži účesy

Falešný kohout jako pánský účes

Účes, u kterého jsou ponechány delší vlasy na temeni, můžeme nazvat „falešným kohoutem“, pokud jsou upraveny stylingovým gelem nebo voskem. Anglicky se nazývá faux hawk.

pánské účesy druhy střihů krátké

Účes s patkou

Pokud jsou vlasy delší a umožňují stylovat ofinu do strany, jde o účes s patkou. Je vhodné jej doplnit o vyholené boky hlavy, se stejnou délkou, do ztracena, nebo s vyholenou pěšinkou, či jiným vyholeným tvarem. Při stylingu použijte silnou pomádu nebo vosk, abyste maximalizovali objem a vytvořili ležérní vzhled. Pokud hledáte módní styl, patka je stále v kurzu.

typy pánských účesů pro krátké vlasy

Krátké vlasy s vyholenými boky

Klasický krátký sestřih můžete oživit vyholenou čárou z boční strany a ponecháním o něco delších vlasů na temeni.

krátké účesy pro muže

Stejný účes obarvený stříbrnou barvou:

krátké účesy pro muže

Francouzský střih kombinující delší vlasy na temeni a vyholené boky

Tento střih vznikl ve Francii a spočívá v ponechání delších vlasů na temeni s vystříhanými boky. Na rozdíl od předešlých pánských účesů jsou boky zkráceny zarovno s čelem. Ty můžou být do ztracena nebo skokově zkráceny, aby zvýraznily rozdíl v délce vlasů nahoře a na bocích. Tento styl se dobře hodí mužům s hustými, rovnými i vlnitými vlasy.

pánské účesy krátké trendy střihy

Špičaté vlasy

V posledních letech se do módy vrátily špičaté účesy, které nabízejí odvážný a cool vzhled. Tento střih je účelný pro dospívající kluky a mladé muže, kteří chtějí vyniknout. S vyholenými boky vypadá nejlépe, když jsou vlasy přirozeně upraveny s texturou na temeni. Použijte matný vosk nebo jílový stylingový přípravek k vytvoření silných hrotů. Rovněž melír, či úplná změna barvy vlasů je žádaná a hodí sa nejen mladým.

krátké pánské střihy vlasů
krátké vlasy pro chlapce
muži krátké účesy trendy styly

Krátké pánské účesy s důrazem na ofinu

Ofina je skvělá pro moderní muže, kteří chtějí mít delší vlasy vepředu. Tento styl, oblíbený u dospívajících a mladých mužů, je oblíbený, protože zakrývá část čela a může tak eliminovat některé nedostatky (mastné čelo, akné, jizvu, nebo i vrásky). Ať už ofinu budete mít úhlednou a strukturovanou, nebo neuspořádanou a ležérní, vzhled účesu bude mladistvý a stylový.

krátké pánské účesy
muži vlasy kratší délky
střihy pro muže s krátkými vlasy